Czujniki tensometryczne

W ofercie naszej firmy znajdują się specjalistyczne urządzenia z branży wagowej. Jednym z udostępnianych przez nas artykułów są czujniki tensometryczne, zwane także tensometrami. Produkty te są podstawowym elementem budowy wag elektronicznych. Od nich zależy dokładność uzyskiwanych pomiarów. Tensometr znajduje swoje zastosowanie także w urządzaniach służących do pomiaru sił rozciągających, ściskających oraz naprężeń.

Zasada działania czujników siły opiera się na właściwości fizycznej metalowego drutu, która polega na zmianie jego oporu elektrycznego wraz ze zmianą długości wskutek rozciągania. Drut ten jest naklejany na element odkształcający się pod wpływem działających sił. Spełnia on także funkcję obudowy, tworząc tym samym czujniki drutowe. W zależności od konstrukcji elementu nośnego (obudowy), element ten może służyć do pomiaru małych sił o wartości pojedynczych niutonów, jak i ogromnych sił liczonych w dziesiątkach kiloniutonów.

Udostępniane przez nas produkty pracują w złożonych, najczęściej mostkowych układach pomiarowych tłumiących niepożądane zakłócenia i kompensujących wpływ warunków pracy i zasilania na sygnał wyjściowy.

W zależności od materiału, z którego są wykonane tensometry dzielimy na trzy grupy:

  • drutowe,
  • foliowe,
  • półprzewodnikowe.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą, zawierającą czujniki foliowe, półprzewodnikowe i drutowe, a także przetworniki wagowe.

kontakt tel. 668 02 77 11

Ascell Sensor

W ofercie firmy Code ID znajdą Państwo solidnie wykonane czujniki tensometryczne, wyprodukowane przez renomowaną i zaufaną markę Ascell Sensor. Klient ma możliwość wyboru pomiędzy różnymi typami i parametrami elementów wag i urządzeń do pomiaru sił.

Czujniki Specjalne

Z myślą o wszystkich Klientach, korzystających z usług firmy Code ID przygotowaliśmy dla Państwa czujniki specjalne o różnych kształtach i formatach do wyboru. Na wszystkie udostępniane przez nas produkty dajemy aż dwuletnią gwarancję.

Zemic

W ofercie znajdą Państwo wykonane z najsolidniejszych materiałów czujniki, przeznaczone do precyzyjnego pomiaru naprężenia. Code ID udostępnia tensometry Zemic o różnych typach i wielu parametrach do wyboru, wykorzystywane w systemach wagowych i automatyce.

Keli

Dbając o potrzeby wszystkich naszych Klientów, oferujemy Państwu tensometry Keli o wielu rozmaitych typach do wyboru. W naszym asortymencie znajdą Państwo artykuły wykonane ze stali nierdzewnej, stopowej lub aluminium. Zachęcamy do przejrzenia oferty!

Satis

Udostępniany dla Państwa asortyment na bieżąco uzupełniamy o najnowocześniejsze elementy wag. Jedną z naszych propozycji są tensometry Satis przeznaczone do pomiaru naprężenia, w różnych typach do wyboru. Idealnie nadają się do wag wieloczujnikowych.

Flintec

Chcąc przekazywać wyłącznie sprawdzone i solidnie wykonane produkty, przedstawiamy Państwu tensometry Flintec. Udostępniane przez nas elementy wagowe proponujemy w wielu typach do wyboru. Zamówione artykuły z przyjemnością dowieziemy w każde miejsce na terenie Polski.

Vishay

Dbając o potrzeby wszystkich Klientów przez cały czas uzupełniamy naszą ofertę o nowe, wysokogatunkowe artykuły. Jednym z nich są tensometry Vishay. Proponujemy Państwu modele o rozmaitych parametrach do wyboru. Oferujemy wersje wykonane z aluminium NTEP przeznaczone do pracy w warunkach zagrożenia wybuchem.

CZAH

Przedstawiamy Państwu elementy wagowe pochodzące od renomowanych i zaufanych producentów. W naszym asortymencie znajdą Państwo tensometry CZAH przetwarzające siłę ściskającą na odpowiedni sygnał elektryczny. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą!